Ježíš


Ježíš je ten kámen, který jste vy stavitelé odmítli, ale on se stal kamenem úhelným. V nikom jiném není spásy; není pod nebem jiného jména, zjeveného lidem, jímž bychom mohli být spaseni."
Sk 4,11-12

Přečti si svědectví lidí, kteří
mají osobní zkušenost
s Ježíšem

Zpět na úvodní stranu

Ježíš mne požádal o odpuštění

Hana Bartozelová

Ježíš mne oslovil, požádal o odpuštění a já najednou nemohla pochopit tak velkou lásku, jakou má Bůh ke mně. Najednou jsem viděla svoji hroznou bídu, jaká jsem, jak žiji... Ježíš mne požádal o odpuštění

Vyrůstala jsem v tradiční křesťanské rodině a víru jsem brala jako povinnost. V neděli jsem šla do kostela a dvakrát ročně ke zpovědi. Nechtěla jsem na tom nic měnit, vyhovoval mi tento styl života i v manželství. Brzy se nám narodily 2 dcery a náš společný duchovní život byl v troskách. Více se nám líbilo chodit po barech a užívat si života.

Bydleli jsme s manželem v podnájmu a měli jsme v plánu přistavit dům u manželových rodičů. Jenže půjčku jsme nedostali a našetřené peníze jsme taky neměli. Manžel byl nucen změnit práci a odejít do Zlína, kde více vydělal. Jezdil domů na víkendy a byl s rodinou opravdu málo, takže když přišel známý s nabídkou podnájmu ve Zlíně, byli jsme nadšeni. Za rok a půl nás paní z podnájmu vyhodila a my jsme se ocitli na "ulici".

Tato situace mě přinutila hledat pomoc u kněze, protože jsme ve Zlíně nikoho neznali. Kněz mi hodně pomohl, po dlouhé době mě vyzpovídal a dal nám kontakty na věřící rodiny.

Začala jsem zoufale hledat Boha, cítila jsem, že je velmi blízko a zároveň tak nedostupný.

Bůh tak toužil po našem navrácení k němu, že nás nechal padnout až na dno, abychom ho tam našli. Později jsem pochopila, že tyto starosti a taky má nemoc (od dětství jsem měla epilepsii, která se projevovala silnými tiky, a lékař mi již zakázal další děti) byly pro nás požehnáním.

V této zoufalé situaci nám bylo nabídnuto, abychom jeli na kurz Filip a následně nato na katolickou charismatickou konferenci do Českých Budějovic, vyprosit si pomoc v naší situaci. Protože jsem jiné řešení než padnout na kolena neviděla, jeli jsem i s manželem. Na kurzu Filip jsem svěřila svůj život Ježíši a na konferenci jsem se s ním potkala – s živým Ježíšem. Oslovil mě, požádal mě o odpuštění (zatímco já bych měla prosit Jeho) a já najednou nemohla pochopit tak velkou lásku, jakou má Bůh ke mně. Najednou jsem viděla svoji hroznou bídu, jaká jsem, jak žiji, v jaké přetvářce – to vše mi Ježíš odhalil. Naplnil mě obrovský pokoj a láska a já jsem si byla jistá, že Ježíš ví o našich trápeních a že se o nás postará.

Po příjezdu domů začal Pán ihned jednat. Najednou tu bylo bydlení – úplně zadarmo, jen opravit. Pán mě uzdravil, ale nejdříve musel uzdravit mé zraněné srdce a pak mě úplně zbavil mé nemoci. Dal nám další dvě děti a ještě nám poslal do rodiny třináctiletou dívku, která zůstala sama bez rodiny.

Starostí a problémů máme pořád dost, ale víme, kde máme hledat sílu, když jsme na dně, na koho se obrátit a prosit o pomoc. Věříme, že jsme v rukách našeho nebeského Otce jako ptáčátka a on vede a řídí náš život na tomto světě. Nikdy bych nevěřila, že já budu schopna vychovávat pět dětí, měla jsem plně jiné plány (2 děti a kariéru). Vím, že bez Boží pomoci bych neudělala nic, že jsem slabá a hříšná. Ale když jsem slabá a už nemůžu, tehdy Ježíš jedná a pomáhá. Přestala jsem spoléhat na své síly a snažím se spoléhat už jen na Ježíše. Když máme strach z budoucnosti a padáme pod tíhou starostí, vždy nám pomůže Boží slovo.

"Neboj se, vždyť já jsem s tebou,

nerozhlížej se úzkostlivě, já jsem tvůj Bůh.

Dodám ti odvahu, pomocí ti budu,

budu tě podpírat pravicí své spravedlnosti." IZ 41,10

Hana Bartozelová, únor 2004, Březnice u Zlína

Zobrazeno 46425x od 27. 02. 2004
Zpět na úvodní stranu

Hodnoceno 2060x, aktuálně 2.93 bodů

Jak Tě svědectví oslovilo? 0 1 2 3 4 5  (5 = nejvíce)
Chcete-li sponzorovat překlad svědectví
"Ježíš mne požádal o odpuštění"
z češtiny do...
  Cena za překlad Můžete zde:
...němčiny 350 Kč Sponzorovat
Proč sponzorovat překlady? Jak sponzorovat překlady?
Sponzor překladu
M M M, M
M
M
IČ: M
M
M
M, M, M M
tel.: M
M M
_ _ _, _
_
_
IČ: _
_
_
_, _, _ _
tel.: _
_ _
Kategorie
Ostatní (140)
Kurz Filip (53)
Uzdravení fyzické (48)
Okultismus (28)
Obrácení (142)
Povzbuzení víry (153)
Vyslyšení modlitby (94)
Boží zásah (187)
Uzdravení vztahů v manželství (13)
Katolické svědectví (55)
Uzdravení vztahů mezi lidmi (19)
Dary Ducha svatého (50)
Osobní zkušenost s Boží láskou (168)
Slovensky (34)
Uzdravení vnitřní (28)
Uzdravení z alkoholismu (11)
Satanismus a jeho projevy (15)
Osvobození z drogové závislosti (11)
Uzdravení z nenávisti vůči lidem (4)
Desátek a požehnání v hmotné oblasti (7)
Uzdravení z depresí (15)
Kurz Alfa (14)

Pro přidávání diskuzních příspěvků se musíte přihlásit.

Diskuze ke svědectví

Blažena Bergerova panda-bla@seznam.cz
To je úžasné svědectví!
Zamýšlím se, jak je možné, že by Ježíš mohl a chtěl požádat sám o odpuštění člověka? Tolik pokory, kterou prokazuje i dnes! Je nám příkladem a dokáže člověka zahanbit svou milostí natolik, že jdeme do kolen před jeho majestátem lásky. Děkuji mu i za tvou rodinku Hani.