Ježíš


A to je jeho přikázání: věřit jménu jeho Syna Ježíše Krista a navzájem se milovat, jak nám přikázal.
1 J 3,23

Přečti si svědectví lidí, kteří
mají osobní zkušenost
s Ježíšem

Zpět na úvodní stranu

Přes Izrael, Kurzy Alfa až do Ježíšova srdce...

Vlasta a Dušan Maceškovi

Cestování po světě je jejich koníčkem, zjezdili snad již celý svět, ale Izrael ještě nenavštívili. A tak mezi ostatními poutníky jsou asi jediní, které zajímají jiné stopy než ty Ježíšovy... Ovšem jen do toho okamžiku, než se začnou s životem a místy působení našeho Spasitele seznamovat... Přes Izrael, Kurzy Alfa až do Ježíšova srdce...

   Je březen 2008 a na další pouť do svaté země po stopách Ježíšových organizovanou manžely Šimordovými se mezi jinými vydávají i Vlasta s Dušanem. Manželé – již důchodci, oba vysokoškoláci, ona učitelka, on geolog. Cestování po světě je jejich koníčkem, projezdili snad již celý svět, ale Izrael ještě nenavštívili. A tak mezi ostatními poutníky jsou asi jediní, které zajímají jiné stopy než ty Ježíšovy... Ovšem jen do toho okamžiku, než se začnou s životem a místy působení našeho Spasitele seznamovat. Pouť končí, ale pro ně je překvapivých začátkem nového hledání.

 

   Je opět březen ale již rok 2009 a Vlasta s Dušanem přijíždějí na úvodní setkání Kurzu ALFA a pak týden co týden až do června jsou nejvěrnějšími účastníky těchto setkání. V salonku restaurace Centrál v Kroměříži se tak každou středu večer seznamují se základními pravdami křesťanské víry. Když pak jednu květnovou sobotu na víkendovém setkání ALFY u křížových sester jsou přivedeni k rozhodnutí odevzdat svůj život Pánu Ježíši a následně jim sám Ježíš v Duchu svatém v srdci „vysvětlí“ co to znamená narodit se z Ducha svatého, a zakusí ve svém srdci jeho Lásku, oba pochopí, co to je mít osobní vztah s Pánem. Je rozhodnuto, není cesty zpátky. Oba zatouží po svátostech.

 

   Je neděle 19. července 2009, Kostel nanebevzetí P. Marie v Holešově a Dušan s Vlastou přijímají svátost křtu i svátost manželství. Za přítomnosti dětí, vnoučat, maminky.  Po téměř 40 letech společného života stojí spolu před oltářem a prožívají – podle jejich slov - nejkrásnější dny svého života.

 

   Na samém začátku byla nenápadná aktivita – pozvánka na pouť do Izraele. Boží Království je mezi námi. Aby bylo i v nás, je potřeba, podle svých povolání něco maličko udělat. Vyjít sám ze sebe, a pokud sám neumím o víře ještě účinně svědčit, jednoduše přivést lidi tam, kde se to děje. Třeba na další běh Kurzů ALFA začínající asi opět na Centrále na konci září… Pán nám neřekl: „Stůjte“ nebo „Seďte“. Pán nám řekl – „BĚŽTE!“…

 

Vlasta a Dušan Maceškovi, červenec 2009

Zobrazeno 31373x od 31. 03. 2011
Zpět na úvodní stranu

Hodnoceno 1449x, aktuálně 2.99 bodů

Jak Tě svědectví oslovilo? 0 1 2 3 4 5  (5 = nejvíce)
Chcete-li sponzorovat překlad svědectví
"Přes Izrael, Kurzy Alfa až do Ježíšova srdce..."
z češtiny do...
  Cena za překlad Můžete zde:
...němčiny 150,- Sponzorovat
Proč sponzorovat překlady? Jak sponzorovat překlady?
Sponzor překladu
M M M, M
M
M
IČ: M
M
M
M, M, M M
tel.: M
M M
_ _ _, _
_
_
IČ: _
_
_
_, _, _ _
tel.: _
_ _
Kategorie
Ostatní (140)
Kurz Filip (53)
Uzdravení fyzické (48)
Okultismus (28)
Obrácení (142)
Povzbuzení víry (153)
Vyslyšení modlitby (94)
Boží zásah (187)
Uzdravení vztahů v manželství (13)
Katolické svědectví (55)
Uzdravení vztahů mezi lidmi (19)
Dary Ducha svatého (50)
Osobní zkušenost s Boží láskou (168)
Slovensky (34)
Uzdravení vnitřní (28)
Uzdravení z alkoholismu (11)
Satanismus a jeho projevy (15)
Osvobození z drogové závislosti (11)
Uzdravení z nenávisti vůči lidem (4)
Desátek a požehnání v hmotné oblasti (7)
Uzdravení z depresí (15)
Kurz Alfa (14)

Pro přidávání diskuzních příspěvků se musíte přihlásit.

Diskuze ke svědectví