Ježíš


Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen.
Jan 3,16-17

Přečti si svědectví lidí, kteří
mají osobní zkušenost
s Ježíšem

Zpět na úvodní stranu

Chceme jen tvoji duši ...

Brněnská tisková misie

"Vem si život, bude levnej, zabij někoho, nikdo brečet nebude. Svoboda je tvoje, udělej jen svou povinnost, my chceme jen tvoji duši!“ (text písně) Chceme jen tvoji duši ...

Zrození okultního rocku



Tři roky poté, co byla v San Francisku založena První satanova církev a veřejně vyhlášena „éra vzývání satana“, vstupuje okultismus a kult satana do popředí také na rockové scéně. Začala s tím anglická skupina „Black Sabbath“. Skupina předvádí pódiovou show, při níž je roková muzika dokreslována černou mší, zaříkáváním ďábla a čarodějnickým obřadem. Hutný dunivý zvuk nástrojů spolu s nervy drásajícím naříkavým sólovým hlasem podává šokující texty: "Vem si život, bude levnej, zabij někoho, nikdo brečet nebude. Svoboda je tvoje, udělej jen svou povinnost, my chceme jen tvoji duši!“ (text z písně Cornucopia).

Led Zeppellin

Za největšího satanistu 20.století je považován proslulý mág Aleister Crowley. Měl údajně vidění, které ho ujistilo, že je Antikristem. Poté si dal jméno „Šelma z propasti 666“ a věřil, že je používán okultními mocnostmi jako jejich komunikační kanál k lidstvu. Za jeho nejvěrnějšího přívržence je pokládán Jimmy Page, vedoucí známé, dnes již rozpadlé skupiny Led Zeppellin. K nejznámějším a nejúspěšnějším písním Led Zeppellin patří „Stairway To Heaven“(Schody do nebe), která popisuje stejnojmenný kult z egypské mytologie.Text této písně ve skryté formě obsahuje také satanské vyznání víry.

Rolling Stones

Také skupina Rolling Stones flirtovala s kultem satana. Již v roce 1967 přišli s titulem LP desky „Their Satanic Majesties Request“(Žádost jejich satanského veličenstva). Jak později oznámil zpěvák Stones Mick Jagger, neinspiroval skupinu při této desce nikdo jiný, než Anton LaVey, velekněz Satanovy církve v San Francisku. O něco později vznikla proslulá píseň „Sympathy for the Devil“ (Náklonost k ďáblu), která se stala hymnou amerických uctívačů satana. Kytarista Keith Richard prohlásil: „Existují mágové, kteří si myslí, že jsme Luciferovi agenti a jiní, kteří soudí, že jsem Lucifer osobně“. Kytarista Bobby Beausoleil propadl z neobjasněných důvodů zuřivému šílenství a spáchal bestiální vraždu. Krví své oběti namaloval na stěnu kryptické znaky.

6. prosince1969 vystupují Rolling Stones na závěr svého turné po USA na rockovém festivalu v kalifornském Altamont. Na pořádek při koncertu nedohlíží policie ani profesionální ochranka, ale členové motorkářského gangu Hell's Angels. O „udržování pořádku“ však mají Pekelní andělé svéráznou představu: Pod vlivem alkoholu a drog se domáhají klidu za pomoci železných tyčí a podrážděných psů, později i v sedlech svých motocyklů. Když nastoupili hlavní hvězdy Rolling Stones, došlo v publiku k nejhoršímu: členové motorkářského gangu Hell's Angels vytáhli nože a za zvuků písně „Under My Thumb“ ubodali osmnáctiletého černocha Meredith Huntera. Tak skončil rockový festival v San Francisku – ve smrti a násilí.

Když se člověk nechá ovládnout okultními praktikami, otevře tím dveře temným mocnostem a je pak jimi ovlivňován, ať už si toho je vědom či nikoli. To v něm může vyvolat vážné psychické, fyzické i morální poruchy. Deprese, agrese, úzkosti a nutkavá jednání, sexuální úchylky, drogové zotročení a často i sklony k sebevraždě. Stává se tím, co okultisté nazývají „ďáblovou odměnou“. Bylo prokázáno, že už jen posloucháním těchto rockových kapel může dojít u posluchačů k vážným psychickým a morálním poruchám. Musíme smutně konstatovat, že podobných kapel je na rockové scéně i v dnešní době dost. Texty písní jsou plné násilí, vzpoury, odcizení, zvráceností, drog, sexu...

Výpověď dnešní generace

Existuje-li na počátku jedenadvacátého století nějaké téma, které prostupuje celou rockovou hudbou, pak je to pocit poranění. Během posledních několika let prorazily skupiny Korn, Linkin Park, Slipknot, Papa Roach svými temnými popisy nenormální výchovy. Jestli tato hudební éra o nastupující generaci něco vypovídá, pak to, že sama sebe vidí jako výjimečně poškozenou.

Je nějaké východisko? Musím se i já zařadit do „stáda poškozené generace“ a přijmout rezignovaně svůj úděl? Přemýšlej – programem těch všech různých kapel je popření všeho živého, normálního a dobrého, nakonec s východiskem ve smrti. To znamená, že existuje také opak toho – život jako produkt neskonalého dobra, kterým je Bůh. Satan je pouze pokusem popřít Boha a všech dobrých věcí, které Bůh připravil pro člověka.

Že v Boha nevěříš? On však věří Tobě. Stvořil Tě, zná Tě a chce Tě pro sebe. Ví, že po něčem nevšedním toužíš. Ví, že toužíš žít naplno. S ním je to možné. Nepovede Tě ke smrti, ale k životu. Nenech si namluvit, že křesťanství je jen pro staré lidi, že je to nuda. V Bibli je napsáno: „Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují“ (1. Korintským 2, 9). Chceš změnit svůj život? Pak řekni Bohu, aby ti odpustil všechny tvoje provinění a pozvi ho, aby vstoupil do tvého života. Brzy poznáš, jak je Bůh dobrý.



Okuste a uzříte, že Hospodin je dobrý. Blaze muži, který se utíká k němu.(Bible, Žalm 34,9 )



Na koncertu skupiny Rolling Stones v Altamont, California, byl ochrankou tvořenou členy gangu Hell's Angels, zabit fanoušek skupiny.

Hell's Angeles - vstupenky na věčnost



Ještě jednou se vraťme do roku 1969. Psal se 6. prosinec, na den přesně čtyři měsíce od legendárního Woodstocku, když na závodní dráze v Altamont proběhl festival, který měl - alespoň dle přání spolupořadatele Micka Jaggera - na superúspěšnou akci lásky navázat. Dokonce zde po jejím vzoru pořádek neudržovala policie ani profesionální ochranka, ale svobodomyslní zástupci lidu - motorkářský gang Hell's Angels. A právě jeho angažmá se ukázalo být osudovou chybou, jež způsobila to, co dnes pamětníci označují jako počátek konce láskyplného snění šedesátých let.


Pod vlivem alkoholu a drog se Pekelní andělé u návštěvníků jali domáhat klidu za pomoci železných tyčí a podrážděných psů, později i v sedlech svých motocyklů; jejich sílu prý později pocítil i Jaggerův bodyguard. Když pak navzdory problémové situaci nastoupili hlavní hvězdy Rolling Stones, v publiku došlo k nejhoršímu: nekompetentní ochranka vytáhla nože a za zvuků písně "Under My Thumb" (nepravdivá legenda praví, že to bylo při "Sympathy For The Devil") ubodala osmnáctiletého černocha Meredith Huntera.


Dle pozdější výpovědi chlapců z Hell's Angels držel nebožtík v ruce pistoli. Rolling Stones, jež tato tragédie postihla jen půl roku po utonutí kytaristy Briana Jonese, o události později napsali a nahráli slavnou píseň "Gimme Shelter" (stejně se jmenoval i známý dokument).



převzato s laskavým svolením Brněnské tiskové misie (www.btm.cz), červen 2007

Zobrazeno 13484x od 14. 06. 2007
Zpět na úvodní stranu

Hodnoceno 1003x, aktuálně 2.89 bodů

Jak Tě článek oslovil? 0 1 2 3 4 5  (5 = nejvíce)
Sponzor překladu
M M M, M
M
M
IČ: M
M
M
M, M, M M
tel.: M
M M
_ _ _, _
_
_
IČ: _
_
_
_, _, _ _
tel.: _
_ _
Kategorie
Ostatní (32)
Zázraky (1)
Zjevení (1)
O kurzu Filip (1)
Okultismus (5)
Povzbuzení víry (19)
Boží zásah (11)
Uzdravení vztahů mezi lidmi (1)
Dary Ducha svatého (3)
Osobní zkušenost s Boží láskou (12)
Satanismus a jeho projevy (4)

Pro přidávání diskuzních příspěvků se musíte přihlásit.

Diskuze ke článku